facebook_page_plugin

  Newsletter - Bądź na bieżąco

  Otrzymuj porady, informacje o promocjach, trendach w branży i wydarzeniach, w których warto uczestniczyć.


  Joomla Extensions powered by Joobi

  8:00 – 9:00 Rejestracja uczestników, powitalna kawa i poczęstunek

  9:00 – 9:05 Otwarcie II Edukacyjnego Kongresu Podologicznego

  9:05 – 10:35 Trudne i najczęściej spotykane przypadki z praktyki podologa: rogowiec, nadpotliwość stóp - keratoliza dziobata, brodawki wirusowe - Justyna Obcieszko - spec. ds. podologii, Agnieszka Witczak - spec. ds. podologii, Joanna Kowalewska - spec. ds. podologii

  10:35 – 11:05 Tamponada jako jeden z elementów korekcyjnych  w procesie leczenia łożyska i przy paznokciach  problematycznych -  wykład + pokaz - Monika Stachowicz - spec. ds. podologii

  11:05 – 11:55 Paznokcie wrastające, wkręcające - zakładanie klamer (klamra Frasera i klamra Ora) - wykład + pokaz - Katarzyna Rozmysłowicz - spec. ds. podologii, Kamil Rudnicki - podolog, spec. ds. ortonyksji

  11:55 – 12:10 Przerwa kawowa, konsultacje z wystawcami kongresu

  12:10 – 12:40 Grzybica paznokci - jak szybko można pomylić problem grzybicy z innym schorzeniem? - Joanna Sypko-Śnietka - spec. ds. podologii

  12:40 – 13:10 Nowoczesna diagnostyka zakażeń grzybiczych - dr n. med. Katarzyna Kalinowska, specjalista z zakresu biologii medycznej, wspólnik Laboratorium Dermatologicznego Derma-Lab we Wrocławiu

  13:10 – 14:10 Lunula Laser w praktyce - jak sobie radzić w trudnych przypadkach.  Przykładowa konsultacja podiatryczna oraz propozycja terapii z wykorzystaniem zimnego lasera diodowego Lunula - wykład + studium przypadków - GOŚĆ SPECJALNY - Martine Abrahams – Londyńska klinika podiatryczna London Nail Laser Clinic/DtD Healthcare (UK)

  14:10 – 14:55 Przerwa obiadowa, konsultacje z wystawcami kongresu

  14:55 – 15:35 Najczęstsze błędy w praktyce podologicznej - Dominika Bilik - specjalista podolog, szkoleniowiec, założycielka i właścicielka Dolnośląskiego Centrum Zdrowej Stopy

  15:35 – 16:20 Stopa łuszczycowa – prawidłowe postępowanie podologiczne - mgr Milena Skalska -pedagog, dyplomowany, praktykujący podolog i szkoleniowiec

  16:20 – 17:50 Metoda Arkady jako ważny element w kompleksowym zaopatrzeniu pacjenta z problemem wrastającego paznokcia – wykład + pokaz - Adrian Arkada - specjalista, twórca i instruktor Metody Arkady

  17:50 Losowanie upominków. Zakończenie kongresu.

   

   


  PRELEGENCI

   

  Justyna Obcieszko
  Jest specjalistką ds. podologii. Absolwentka Akademii Podologii w Katowicach. Wieloletnie doświadczenie zawodowe zdobywała na licznych kongresach kosmetologicznych i podologicznych, oraz w codziennej pracy zawodowej m.in. w przychodni dermatologicznej w Tarnowie. Pod okiem specjalistów spotkała się z wieloma przypadkami osób w różnym wieku stąd nie są jej obce problemy będące wynikiem chorób m.in. grzybicy, chorów skóry i paznokci i innych schorzeń.

  Agnieszka Witczak
  Kosmetolog, specjalista do spraw podologii. Właściciel  Centrum Podologicznego Zdrowe Stopy w Częstochowie.
  Wykładowca Akademii Podologii w Katowicach, uczestnik wielu konferencji i szkoleń o tematyce podologicznej.
  Podologia jest jej ogromną pasją, dzięki czemu ciągle stara się rozwijać i doskonalić poprzez szkolenia i pracę  zawodową.

  Joanna Kowalewska - Specjalista ds podologii
  Absolwentka Wyższej Szkoły Zawodowej Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia w Warszawie na kierunku podologia. Od 2012r pracuje w zawodzie, od ponad 3 lat związana jest z Gabinetem Zdrowej Stopy & Akademią Podologii filia w Warszawie. Ponieważ jest osobą dążącą do doskonałości oraz pełną pokory podjęła naukę jako słuchacz w Akademii Podologii aby nadal rozwijać swoje umiejętności pod okiem Pani Kariny Szoty. Jej ciepłe usposobienie i ogromna energia zapewniają jej świetny kontakt z pacjentami z każdej grupy wiekowej. Oprócz szeroko pojętej profilaktyki chorób i zmian stóp i podudzi jej pasją jest także promocja zdrowego stylu życia, poprawy jakości życia poprzez aktywność fizyczną oraz motywacja i profilaktyka w walce z otyłością i złymi nawykami żywieniowymi w celu poprawy komfortu życia i jakości zdrowia.


  M Stachowicz

  Monika Stachowicz
  Absolwentka Akademii Podologii, członek SMPP, od lat prowadzi własną praktykę z zakresu kosmetyki i pielęgnacji dłoni i stóp. Podologia jest moja pasją, którą postanowiłam realizować w akademii. Jako stażystka w Gabinecie zdrowej stopy w Katowicach zdobyłam wiedzę i praktykę, którą pragnę przekazywać dalej.


  Katarzyna Rozmysłowic

  Katarzyna Rozmysłowicz
  Instruktor i wykładowca Indywidualnego Kursu Podologicznego w Kerpro. Jest również certyfikowanym instruktorem z zakresu aplikacji klamer Ora i Oncylip. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się z innymi jako wykładowca kongresowy z dziedziny podologii oraz autorka wielu specjalistycznych artykułów w pismach branżowych. Wielokrotnie uczestniczyła również w kongresach i sympozjach z zakresu podologii i diabetologii. Katarzyna Rozmysłowicz jest absolwentką i stypendystką Wyższej Szkoły Zawodowej Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia w Warszawie (kierunek podologia).


   

  Kamil Rudnicki - Podolog, specjalista ds.ortonyksji
  Absolwent Akademii Podologi, specjalizuje się w protetyce paznokci i stóp oraz metodach korekty i profilaktyki wrastających/wkręcających się paznokci. Choć podologią zajmuje się od niedawna bardzo szybko się rozwija, jego talent i pasja sprawiły, że został szkoleniowcem z zakresu metod korekty paznokci klamrą Frasera i klamry Ora. Jest specjalistą ds.sterylizacji medycznej.


  Joanna Sypko-Śnietka - Specjalista ds. podologii
  Edukator i promotor zdrowia, pedagog, stypendystka naukowa oraz specjalista podologii. Absolwentka i szkoleniowiec Akademii Podologii w Katowicach, występująca z jej ramienia.


  Dr n. med Katarzyna Kalinowska
  specjalista z zakresu biologii medycznej, wspólnik Laboratorium Dermatologicznego Derma-Lab we Wrocławiu.
  W 2007 roku ukończyłam studia z zakresu Biotechnologii na Politechnice Wrocławskiej, o specjalności biotechnologia molekularna.

  Od 2009 roku pracuję w Katedrze i Klinice Dermatologii, Wenerologii i Alergologii we Wrocławiu na stanowisku specjalisty naukowo-technicznego, moje zainteresowania skupiają się na nowoczesnych metodach diagnostycznych z zakresu mikologii klinicznej. W 2014 roku obroniłam pracę doktorską „Porównanie metody opartej na reakcji łańcuchowej polimerazy (PCR) oraz metody konwencjonalnej w diagnostyce powierzchownych zakażeń grzybiczych skóry i jej przydatków.”, która została uhonorowana wyróżnieniem. W skład mojego dorobku naukowego wchodzą publikacje, rozdziały książkowe oraz doniesienia zjazdowe. Jestem głównym autorem dwunastu publikacji oraz współautorem osiemnastu publikacji z dziedziny mikologii klinicznej oraz ogólnej.

  Od 2017 roku jestem wspólnikiem i współwłaścicielem Laboratorium Dermatologicznego Derma-Lab we Wrocławiu, które jako jedyne laboratorium usługowe w Polsce wykonuje badania w kierunku grzybicy metodami molekularnymi.


  GOŚĆ SPECJALNY Martine Abrahams

  Martine Abrahams Dyrektor i podiatra w London Nail Laser Clinic. Ukończyła Birmingham School of Podiatry w 1996 roku i spędziła 10 pierwszych lat swojej kariery pracując w publicznej służbie zdrowia w Londynie, zanim podjęła się pracy w prywatnej praktyce. W 2009 roku założyła klinikę London Nail Laser Clinic, w której skupiła się na terapii grzybicy paznokci z zastosowaniem laserów. Za pomocą laserów termicznych od 2009 roku przeprowadziła terapie na ponad 5000 pacjentów. Zawsze była dumna z możliwości oferowania swoim pacjentom najnowocześniejszych urządzeń i rozwiązań w przypadku patologii paznokcia. Martine prowadzi szkolenia dla nowych gabinetów oferujących zabieg z wykorzystaniem Lasera Lunula oraz zapewnia ciągłe wsparcie na terenie UK. Prowadzi wykłady dla wielu profesjonalistów w Europie w zakresie stosowania terapii laserowych w podologii.

  „Poszukujemy urządzeń, które są przyjazne dla pacjenta jak i dla profesjonalisty, nie wymagają skomplikowanej obsługi i są skuteczne. Te wszystkie cechy w niskoenergetycznym Laserze Lunula. Zabiegi są znacznie szybsze, terapia  bezbolesna, a udokumentowane zdjęciami rezultaty i opinie pacjentów udowadniają niezwykle wysoką skuteczność co również potwierdzają badania kliniczne. Chciałabym podzielić się z Wami tymi doświadczeniami i pokazać Wam jak skutecznie pod względem terapeutycznym i komercyjnym wprowadzić ten zabieg do waszych gabinetów.”
  Martine Abrahams BSc(Hons)MChS


  Dominika Bilik
  specjalista podolog, szkoleniowiec. Założycielka i właścicielka Dolnośląskiego Centrum Zdrowej Stopy. W pracy zawodowej na pierwszym miejscu stawiam na rozwój i zwiększanie wiedzy, jest to dla mnie podstawą do zajmowania się Pacjentem i prowadzenia terapii. Wiedzą dzielę się ze specjalistami w Polsce podczas szkoleń indywidualnych i grupowych.
  www.wroclaw-podolog.pl


  mgr Milena Skalska
  Pedagog, dyplomowany, praktykujący podolog i szkoleniowiec. Absolwentka Wyższej Szkoły Kosmetologii i Promocji Zdrowia w Szczecinie oraz wielu szkoleń z podologii stosowanej. Członek Polskiego Towarzystwa Podologicznego i Stowarzyszenia Medycznego Praktykujących Podologów. Autorka serii książek - podręczników Stopy Moją Pasją ( cz. I pt. "ABC gabinetu podologicznego", cz. II pt. "Dziecko w gabinecie podologicznym" oraz cz. III pt. "Metoda Arkady w gabinecie podologicznym") oraz wielu artykułów o tematyce podologicznej publikowanych w czasopismach ogólnopolskich (w tym w "Kosmetologii Estetycznej") i w czasopismach branżowych ( "Kwartalnik Medyczno-Podologiczny" i "Rynek podologiczny"). Licencjonowany instruktor szkoleń z udzielania pierwszej pomocy (prowadzi autorskie szkolenia z udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej w gabinecie podologicznym). Posiada licencję państwową uprawniającą do wykonywania zabiegów z zakresu hirudo i larwoterapii (biochirurgia). W zawodzie podologa pracuje od kilku lat, jest właścicielką gabinetu podologicznego BIOMEDICA w Szczecinie.


  adrian arkada

  Adrian Arkada
  Od 6 lat zajmuje się badaniem problemów wrastających paznokci.
  Twórca narzędzia i metody korekty wrastających paznokci o nazwie - Metoda Arkady.
  Autor procedur łączących Metodę Arkady z chirurgiczną plastyką wałów okołopaznokciowych-plastyka według Arkady.
  Specjalista, Instruktor Metody Arkady.


   

   

   
  © 2018 kongrespodologia.pl. All Rights Reserved. Designed By Ambasadakosmetyczna.pl