W niedzielę 26 marca 2017 r. w Warszawie w Centrum Konferencyjnym Golden Floor Tower na 32 piętrze z przepięknym widokiem na Warszawę, odbył się Edukacyjny Kongres Podologiczny. Kongres organizowany był przez firmę i portal Ambasada Kosmetyczna. W kongresie uczestniczyło ok. 150 podologów, właścicieli gabnetów podologicznych oraz kosmetycznych.

Kongres rozpoczął się wykładem Pani Małgorzaty Sienkiewicz kosmetologa oraz specjalisty ds. podologii, Podologia.pl. Pani Małgorzata zaprezentowała uczestnikom wykład pt. Zmiany przeciążeniowe i ortopedyczne w pracy podologa – jak pracować skutecznie i kompleksowo. Pani Małgorzata przedstawiła i omówiła zmiany jakie powstają na skutek przeciążeń m.in. odcisk, modzel, wybroczyna, owrzodzenie. Omówione zostały również choroby ogólnoustrojowe oraz rozwiązania w gabinecie podologicznym. Następnie po wykładzie został zaprezentowany pedobarograf – urządzenie do diagnostyki zmian przeciążeniowych.

Kolejnym bardzo ciekawym wykładem był wykład  pt. Ozon w gabinetach podologicznych – możliwości, praktyka, kwestie prawne, który przedstawił Pan Sylwester Siejka z Polskiego Towarzystawa Ozonoterapii, Metrum Cryoflex. Pan Sylwester omówił działanie ozonu, który ma przede wszystkim właściwości przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe oraz przeciwgrzybiczne. Następnie zostały omówione wskazania i przeciwwskazania do zabiegów z ozonem. Podczas wykładu zaprezentowano aparaty do ozonoterapii oraz produkty zawierające ozon, które wspomagają leczenie m.in. grzbicy stóp i paznokci oraz zespołu stopy cukrzycowej.

Następnie Pani Aleksandra Majsnerowska, dietytyk kliniczny, FoodMed Centrum, przeprowadziła wykład pt. Stopa cukrzycowa – profilaktyka, leczenie i pielęgnacja. Cukrzyca należy do chorób XXI wieku. Już dziś ok. 387 000 000 ludzi na świecie choruje na cukrzycę a do 2030 roku liczba ta wzrośnie do ponad 592 000 000. Pani Aleksandra omówiła typy cukrzycy oraz powikłania cukrzycy typu 1 i 2 jakim jest zespół stopy cukrzycowej. Uczestnicy dowiedzieli się jaka jest etiologia stopy cukrzycowej, profilaktyka i leczenie. Często choroba zaczyna się w jelitach w których jest 80% komórek układu odpornościowego, bardzo istotna jest pielęgnacja od wewnątrz czyli właściwa suplementacja– tak Pani Aleksandra podusmowała swój wykład.

Pan Przemysław Kania z DiaMedica.pl przedstawił wykład na temat Kriochirurgii i fototerapii w podologii jako przykład wykorzystania nowoczesnych technologii w terapii. Podczas wykładu przedstawione zostały aparaty do kriochirurgii i fototerapii, metodyka usuwania zmian skórnych oraz wskazania.

Kolejną prelegentką była Pani Małgorzata Gajda kosmetolog, podolog, Footlogix, która przedstawiła wykład pt. Jak dzisiejszy styl życia wpływa na potrzebę zmiany obecnej pielęgnacji stóp? Pani Małgorzata powiedziała m.in. o przyczynach i problemach suchej skóry, potrzebach klientów oraz skutkach i konsekwencjach suchej skóry. Efektywana i skuteczna pielęgnacja skóry powinna przede wszystkim nawilżać skórę, wzmacniać funkcję skóry oraz dostarczać składniki do warstw skórnych. Po wykładzie, Pani Małgorzata wykonała pokaz Pedicure Express.

Następnie nasz Gość Specjalny Pan dr Dariusz Dziwura z Epi Centrum Laser Clinic przedstawił wykład pt. Onycholysis: Etiologia. Sposoby leczenia chirurgicznego. Pan dr Dziwura wyjaśnił uczestnikom czym jest onycholysis, jakie są przeczyny, diagnostyka oraz leczenie. Wykład obfitował w wiele zdjęć leczenia chirurgicznego, przeszczepu łożyska z macierzą, płytką i wałami. Niewątpliwie współpraca podologa z lekarzem chirurgiem jest bardzo ważna.

Kolejnym Gościem Specjalnym była Pani dr n. med. Anna Erkiert-Polguj z UM w Łodzi. Pani dr Erkiert-Polguj zaprezentowała wykład pt. Zmiany nowotworowe w pracy podologa. Wykład był bardzo interesujący i przydatny w pracy podologa. Podczas wykładu zostały omówione wszystkie rodzaje zmian nowotworowych, które występują w obrębie stopy i paznokci, ich diagnostyka, różnicowanie, etiologia. Współpraca podologa z lekarzem dermatologiem jest również bardzo wskazana.

Następnie Pani Iwona Sroka z Laboratorium Mykologicznego MYKOLAB s.c. przedstawiła wykład pt. Diagnostyka laboratoryjna w podologii. Bardzo szczegółowo została omówiona  diagnostyka mykologiczna, mikrobiologiczna oraz nużeniec ludzki. Dla uczestników prawidłowa diagnoza to ważny temat, ponieważ w swojej pracy spotykają się z wieloma przypadkami grzybicy stóp i paznokci.

Pan Grzegorz Maciaszek i Pani Anna Maciaszek z firmy MedLegalis sp. z o.o. przedstawili wykład pt. Bezpieczeństwo prawne i ubezpieczeniowe gabinetu podologicznego. Uczestnikom została przekazana bardzo istotna wiedza prawna niezbędna do prawidłowego prowadzenia gabinetu podologicznego.

Po części wykładowej kongresu nadszedł czas na przyjemności czyli losowanie upominków od Partnerów i Wystawców kongresu.

Oprócz części wykładowej kongres zawierał część wystawową, gdzie Partnerzy kongresu i Wystawcy prezentowali swoje produkty, urządzenia oraz szkolenia. Uczestnicy mogli skorzystać z bardzo atrakcyjnych ofert oraz nawiązać owocne relacje biznesowe.

Miło nam poinformować, że Głównym Partnerem Edukacyjnego Kongresu Podologicznego była firma DiaMedica.pl.

Partnerami Edukacyjnego Kongresu Podologicznego były firmy: Colorful, Metrum Cryoflex, Footlogix, Podologia.pl

Wystawcami Edukacyjnego Kongresu Podologicznego były firmy: Colorful, Cosnet, DiaMedica, Footlogix, Metrum Cryoflex, Mycosan, Podologia.pl, Vitaco, Lunula Laser.

Fundatorami Nagród dla uczestników były firmy: Colorful, Footlogix, Metrum Cryoflex, Mycosan, Podologia.pl.

Patronami Medialnymi były portale: TwojaPodologia.pl, AmbasadaKosmetyczna.pl, polecanakosmetyczna.pl, biotechnologia.pl oraz czasopisma: Kosmetologia Estetyczna oraz Szugarfrik.

 

Bardzo dziękujemy Wszystkim Uczestnikom, Prelegentom, Partnerom, Wystawcom oraz Fundatorom Nagród za obecność na kongresie oraz wspaniałą atmosferę.
Zapraszamy na II Edukacyjny Kongres Podologiczny.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 

facebook_page_plugin
© 2018 kongrespodologia.pl. All Rights Reserved. Designed By Ambasadakosmetyczna.pl