W niedzielę 22 kwietnia 2018 roku dzięki organizatorowi, firmie Ambasada Kosmetyczna odbyło się już czwarte Seminarium Podologiczne - Wrastające paznokcie. Stany patologiczne płytki paznokciowej. Wydarzenie to miało miejsce w warszawskim Centrum Konferencyjnym GOLDEN FLOOR PLAZA.

Przy tegorocznej tematyce nasza prowadząca, mgr Elżbieta Szczepańska (wieloletni i doświadczony podolog, szkoleniowiec, pielęgniarka) podzieliła się z naszymi uczestniczkami wiedzą z zakresu wrastających paznokci, stanów patologicznych płytek oraz w części pokazowej przedstawiła nam Metodę Arkady.

W wydarzeniu wzięli udział podolodzy oraz kosmetolodzy z różnych rejonów Polski. Nie zabrakło również tych, dla których podologia to pasja i przyjechali, aby pogłębiać swoją wiedzę z tego zakresu.

W pierwszej części wykładów została poruszona m.in. kwestia regulacji prawnych zawodu podologa w Polsce. Pani Elżbieta uświadomiła nas, że według najnowszego Rozporządzenie Ministerstwa Zdrowia, zawód podologa nie może być zawodem medycznym. Następnie przeszliśmy do tematyki mechanizmów korekcyjnych stosowanych przy wrastaniu płytki paznokciowej. Omówiona została definicja wrastania paznokci oraz typy wrastania. Podczas wykładu przenalizowaliśmy również stadia wrastania paznokci wg. skali Scholz’a oraz wyjaśniona została istota dobierania odpowiednich metod zabiegowych oraz preparatów do radzenia sobie z konkretnymi problemami podologicznymi. Nie zabrakło również istotnych informacji na temat powikłań oraz zagrożeń spowodowanych wrastaniem paznokci. Nasi uczestnicy wzbogaceni zostali o wiedzę z zakresu prawidłowych technik obcinania paznokci, zakładania temponady, poznali przykłady klamr ortonyksyjnych oraz zapoznali się z najnowocześniejszymi metodami zabiegowymi przy problemie wrastania paznokci, m.in. MEDIPOD System oraz Metoda Arkady.

W drugiej części wykładowej Pani Elżbieta Szczepańska analizowała razem z nami jak przeprowadzić prawidłowy wywiad z pacjentem w gabinecie podologicznym oraz jak prawidłowo rozpoznać i rozróżnić zmiany chorobowe na płytce. Ponadto scharakteryzowane zostały szczegółowo poszczególne patologie płytek paznokciowych wraz z omówieniem procedur zabiegowych.

Ostatnim punktem w programie seminarium była część praktyczna. Nasza prowadząca z pomocą modelki zademonstrowała naszym uczestniczkom prawidłowo wykonany zabieg z wykorzystaniem Kostki Arkady.

Wydarzenie to w wielu swoich momentach zapoczątkowywało dyskusje tematyczne, które wzbogaciły całe seminarium o nową wymianę doświadczeń oraz poznanie ciekawych, ponadprogramowych zagadnień.

 

 

facebook_page_plugin
© 2018 kongrespodologia.pl. All Rights Reserved. Designed By Ambasadakosmetyczna.pl